Informacje o infrastrukturze Krakowa

Wśród wielu stolic województw w kraju, Kraków wybija się nie jedynie w temacie kultury i akademickim, ale również na licznych innych obszarach. Zaczyna być regionem otwartym do życia. Przekształcenia, które stały się udziałem miasta w niedawnych latach dają poczucie, że miasto rzeczywiście idzie do przodu.
Dobre transformacje w mieście.
Co niezłego wypracowano w trakcie niedawnego okresu? Wielość napraw i inwestycji jest duża. Niezwykle wsparły rząd w tym aspekcie finane EU, z których Kraków często korzysta. Dynamiczne akcje w zakresie zdobywania dofinansowania sprawiły, że małopolska rozwinęła się o następne drogi, ekologiczne pojazdy w taborze komunikacji miejskiej, i nowe obiekty użyteczności publicznej.
Niemałe innowacje nie są widoczne dla zwykłego mieszkańca. Nie znaczy to jednakowoż, że nie zostały poczynione. Zazwyczaj pomijamy nie związane z nami informacje. Statystycznemu mieszkańcowi Krakowa wydaje się, że w regionie niewiele się dzieje. Tymczasem miasto rozrasta się w każdym kierunku. Innowacje w zakresie zarządzania odpadami, budowie i modernizacji sieci kanalizacyjnej, budowa ekranów akustycznych to jedynie część zmian, jakie pomagają nam pełniej i bardziej komfortowo żyć. Kraków rozwija się również w zakresie możliwości rozrywkowych. Moc miasta idzie w górę za pomocą takich inwestycji jak: Kraków Arena lub stadion Cracovia. takie inwestycje zachęcają przyjezdnych do odwiedzin.
Zapoczątkowane dzięki radnym projekty nie tyczą się tylko ścisłego centrum Krakowa, ale również są związane z całym regionem. Wobec tego lepiej nie użalać się lecz dostrzec innowacje w jakie obrodził Kraków.
Kolejne lata – jeśli będzie możliwość utrzymania szybkości innowacji – umożliwią Krakowowi zostać zachwycającą stolicą małopolski.
Jacek Majchrowski

Comments are closed.